🧰 Te aplikacje pomogą Ci w 2025 roku

Czasami trudno jest znaleźć i wybrać najlepsze aplikacje, które mogą się przydać do pracy. Mam dla Ciebie nową listę takich, na które warto zwrócić uwagę w 2025 roku.

Cześć! 👋

Na ostatnie wydanie w tym roku (tak – newsletter udaje się na świąteczną przerwę) przygotowałem dla Ciebie kilka ciekawych materiałów.

Po pierwsze, w dzisiejszej wiadomości znajdziesz link do nowej listy aplikacji, na które warto zwrócić uwagę w 2025 roku. Lista jest podzielona na kategorie i konkretne zastosowania – wybierz te, które najbardziej Ci pasują.

Ostatnio miało też miejsce kilka ciekawych premier w zakresie Sztucznej Inteligencji – informacje na ich temat znajdziesz w dzisiejszym 👀 Warto zobaczyć.

Z kolei w ramach 💬 ztechnicznego plus pokażę Ci, jak korzystać z nowej funkcji kanwy w ChatGPT i podpowiem, jak szybko tworzyć nowe dokumenty w pakiecie biurowym Google.

W międzyczasie mam też do Ciebie małą prośbę, ale jej szczegóły znajdziesz w trakcie dzisiejszej lektury.

To co, zaczynamy? ✌️

🔥 Temat wydania:
Te aplikacje pomogą Ci w 2025 roku

Jednym z bonusów za zapis do newslettera jest lista ponad 140 przydatnych aplikacji.

W odpowiedzi na Wasze sugestie, przygotowałem bardziej przystępną wersję tej listy. Mimo, że w dotychczasowej liście wszystkie aplikacje były warte uwagi, a każda z nich miała przypisaną kategorię i opis, to cała lista była dosyć trudna w użytku.

Dlatego przygotowałem nieco krótszą, ale bardziej konkretną listę, podzieloną na kategorie.

Z większości tych aplikacji korzystam sam i dlatego polecam Ci je z czystym sumieniem.

Miłego korzystania!

PS. Pamiętaj, że idealne aplikacje nie istnieją i jeśli korzystasz już z aplikacji do zarządzania zadaniami, która jest w porządku, to często nie ma sensu jej zmieniać ;)

📋 Już czas planować kolejny rok. Mam więc prośbę.

Korzystając z okazji, że to wydanie jest nieco krótsze pod względem treści tekstowej, chciałbym tu dodać nieco prywaty i małą prośbę.

Jak być może wiesz (czasem o tym wspominam), pisanie tego newslettera sprawia mi ogromną frajdę. Każde wydanie staram się dopracować w najmniejszych szczegółach. Wiem, że nie zawsze jest idealnie i być może zauważyłeś/aś czasem drobne potknięcia, ale mam nadzieję, że nie wpłynęły one znacząco na Twój odbiór treści.

Nie tworzę jednak tego newslettera wyłącznie dla własnej satysfakcji – moim głównym celem jest dostarczenie wartości Tobie.

Dlatego chciałbym prosić Cię o podzielenie się feedbackiem i Twoją perspektywą na temat tego, co tutaj robię. Twoja odpowiedź pomoże mi stworzyć plan publikacji na kolejny rok i wprowadzić zmiany, które będą jeszcze lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby.

Ostatnią taką ankietę przeprowadziłem rok temu i pozwoliła mi ona wprowadzić wiele ulepszeń. Wierzę, że podobnie będzie i tym razem, dlatego serdecznie zapraszam do wypełnienia ankiety lub podzielenia się Twoją opinią, przez odpowiedzenie na tę wiadomość.

Zawsze czekam po drugiej stronie skrzynki!

Z góry dziękuję!

👀 Warto zobaczyć

🧰 Polecana aplikacja:
HabitNow i Streaks

Dzisiaj mam Ci do polecenia dwie aplikacje – w zależności od tego, z jakiego telefonu korzystasz na co dzień.

Są to:

Obie aplikacje służą do śledzenia nawyków, a ich celem jest przypominanie o postanowieniach i motywowanie nas przez mechanizm serii.

Budowanie nawyków wbrew pozorom nie jest łatwe. Zwykle na początku mamy mocne postanowienie poprawy, a później… no cóż, bywa różnie. Mechanizm serii polega na tym, że każdego dnia dokładamy cegiełkę do ciągu dni, w których udało nam się utrzymać dany nawyk.

Gdy przy 20 dniu serii przyjdzie zwątpienie, to szkoda nam będzie zaprzepaścić nasz dotychczasowy wynik i zaczynać od nowa.

Takie jest przynajmniej założenie, bo dużo zależy od naszego nastawienia i tego, jakie postanowienia i nawyki chcemy wprowadzić do naszego życia. Aplikacje nie wykonają za nas całej pracy, ale mogą nam pomóc się zmotywować, a to już coś.

🚀 Krok po kroku:
Funkcja kanwy w ChatGPT. Jak jej używać?

Powoli przyzwyczailiśmy się już do tego, że rozmowa ze Sztuczną Inteligencją ma formę czatu, w którym każda kolejna wiadomość jest generowana zupełnie od początku.

Ma to swoje plusy, bo wygląda całkiem naturalnie i jeśli rzeczywiście interesuje nas rozmowa, wymiana zdań, czy burza mózgów, to taka forma jest w porządku.

Problem pojawia się wtedy, gdy naszym celem jest stworzenie konkretnego efektu – na przykład artykułu na bloga, wiadomości e-mail, czy posta do sieci społecznościowej.

A gdyby tak można było pracować z asystentem SI trochę tak, jak ze współpracownikami, we wspólnym dokumencie tekstowym? Gdzie każdy może sugerować zmiany, dodawać komentarze i wziąć równy udział w tworzeniu dokumentu?

No cóż… poznaj funkcję „kanwy”.

💡 Szybka porada:
Twórz nowe dokumenty w Google Drive, z paska adresu w przeglądarce

Niezależnie od tego, z jakiej przeglądarki internetowej korzystasz, możesz tworzyć dokumenty w pakiecie biurowym Google, bezpośrednio z paska adresu.

Wystarczy, że otworzysz odpowiedni adres:

Jeśli aktywnie korzystasz z tego pakietu, to możesz też dodać sobie te adresy jako zakładki – będziesz je mieć wtedy zawsze pod ręką.

👋 Hej! Czy moje treści są dla Ciebie przydatne?

Jeśli doceniasz moje treści i pomagają Ci one na co dzień, to możesz pomóc mi rozwijać ten newsletter, wspierając go kubkiem gorącej kawy. Z góry dziękuję!

Jak oceniasz to wydanie?

Klikając w opcję poniżej, pomagasz mi w pracy nad kolejnymi wydaniami. Z góry dziękuję!

Login or Subscribe to participate in polls.

⭐ Bonusy dla subskrybentów

Nie wiesz, jak zalogować się, żeby zobaczyć bonusy? Zobacz instrukcję.

I to już koniec na dzisiaj!

Jako że to ostatnie wydanie w tym roku, chcę Ci życzyć wszystkiego dobrego w nadchodzące święta, dużo spokoju, odpoczynku i rodzinnego ciepła. A w Nowym Roku z kolei samych dobrych chwil i spełnienia wszystkich celów, które sobie postawisz.

Do zobaczenia w kolejnym wydaniu!

Reply

or to participate.